מניקור ופדיקור רפואי בשרון

בשנים האחרונות צובר תאוצה תחום הקוסמטיקה הפרא רפואית. בתוך כך, הופכים המניקור והפדיקור הרפואי פופולאריים יותר, ומסבים למטופלות רבות בלבול רב באשר להבדלים בין סוגי הטיפול הללו לבין המניקור והפדיקור הקוסמטיים הסטנדרטיים.


 על ההבדל בין מניקור ופדיקור פרא רפואיים וקוסמטיים


טיפולי מניקור ופדיקור הם טיפולים קוסמטיים, הכוללים הסרת עור מת, שיוף הציפורניים וחיזוקן ומריחת לק. המניקור הוא טיפול המתבצע בכפות הידיים ואילו הפדיקור ברגליים. שני סוגי הטיפולים פופולאריים מאוד, בקרב נשים בעיקר, שמחפשות שעה של פינוק בתוך לוח זמנים עמוס, פינוק שנועד לשמור על מראה בריא ואסתטי של הידיים ושל כפות הרגליים. טיפולי מניקור ופדיקור רפואיים מבוססים על אותם מרכיבים של הטיפול הקוסמטי הקונבנציונאלי, אך הם נועדו לתת מענה לבעיות רפואיות הקשורות לבריאות העור בידיים וברגליים, כמו: יבלות, פטריות, ציפורן חודרנית ועוד. במסגרת טיפולי הפדיקור והמניקור הרפואיים נעשה שימוש בתכשירים רפואיים, וישנה הקפדה יתרה על סטיריליזציה וחיטוי כלי הטיפול.איזה סוג טיפול- רפואי או קוסמטי- רלוונטי יותר עבורי?


הפדיקור והמניקור הקוסמטיים מיועדים למטרות טיפוח והם מתאימים לכל מי שרוצה קצת להתפנק, לטפח את מראה כף היד או כף הרגל ולבצע טיפול "תחזוקתי" של האיברים הללו. הפדיקור והמניקור הרפואיים, לעומת זאת, הם "עמוקים" יותר מבחינת היכולת שלהם לאפשר למטופלת לחוש הקלה בבעייה בעקבותיה היא פנתה לקבלת הטיפול, לסבול פחות מכאב וליהנות ממראה אסתטי ונעים יותר של כף היד או כף הרגל